Federaltire opony sportowe

Opony
sportowe

Opony Federal Motorsport są dostępne w dwóch seriach. Z serii street-legal 595 oraz ekskluzywnej, limitowanej serii FZ-201 stworzonej do profesjonalnej jazdy na torze. Każdy z wymienionych typów był testowany i wielokrotnie sprawdził się podczas profesjonalnych wyścigów na zamkniętych torach. Kierowcy, którzy cenią sportowe parametry opony podczas jazdy po drogach publicznych wybierają modele 595RS-R i 595RS-Pro. Profesjonaliści korzystają ze specjalnie zaprojektowanych do wyścigów opon z serii FZ i RS-RR.

Opona Federaltire FZ-201

fz-201

Federal Corsa Fz-201 to opona semi-slick najwyższej jakości. Opona z europejską homologacją drogową (E4) produkowana ze specjalnie dobranej sportowej mieszanki trwałych tworzyw.
Semi slick Fz-201 to opona z unikatowym asymetrycznym bieżnikiem o funkcjonalnym zastosowaniu. To idealny wybór dla TrackDay, Kjs, Rally Sprint, a także rajdów czy wyścigów.

 1. Doskonała przyczepność na suchej nawierzchni – porównywalna z profesjonalnymi oponami typu slick.
 2. Wzmocnione ściany boczne opony zapewniają znakomite trzymanie się drogi nawet przy dużej prędkości, co gwarantuje wysoką precyzję prowadzenia.
 3. Wewnętrzna budowa opony jest sztywna, co zapewnia precyzyjne przenoszenie ruchów kierownicy na nawierzchnię.

595RS-RR

Opona Federal semislick 595 RS-RR to ulepszona wersja kultowej opony z linii 595RS-R z nowym wzorem bieżnika, który zwiększa powierzchnię styku do nawierzchni. Opona posiada homologację drogową (symbol E4), a miękka mieszanka przyśpiesza nagrzewanie się opony. Opona Federal 595RS-RR swoje prawdziwe możliwości pokazuje w warunkach wyścigowych.

 1. Model RS-RR to ulepszona wersja uznawanego za zwycięski model poprzednika RS-R, którą cechuje jeszcze lepsza przyczepność na suchej nawierzchni.
 2. Specjalnie wyrzeźbione rowki w kształcie płomieni zapewniają wyższy poziom przyczepności w deszczowych warunkch.
 3. Równa powierzchnia opony minimalizuje nierównomierne zużycie gumy.
 4. Przeprojektowanie konstrukcji i dodanie do mieszanki krzemionki poprawiło precyzję sterowania autem oraz zredukowało czas dogrzewania się opony do optymalnej temperatury.

Opona Federaltire 595RS-RR
Opona Federaltire 595RS-R

595RS-R

Federal 595RS-R to kamień milowy i symbol rewolucji w oponach typu Semi-slick od firmy Federal. Opony przeznaczone dla osób, które uwielbiają szybką jazdę na najwyższych obrotach silnika.
Model 595RS-R idealnie wpisuje się w potrzeby amatorskich startów w imprezach typu Track Day oraz KJS. Sprawdzany na torze i oferujący zawsze wysokie oceny.

 1. Zwiększona sztywność bieżnika poprawia przyczepność auta do nawierzchni.
 2. Szerokie rowki bieżnika w kształcie litery V maksymalizują powierzchnię styku oraz szybko odprowadzają wilgoć z centralnej części opony.
 3. Usztywniony bark opony i wzmocnione ściany boczne gwarantują doskonałą stabilność auta na zakrętach.

595RS-PRO

Opona Federal 595 RS-PRO to produkt o świetnym stosunku jakości do ceny przeznaczony do jazdy letniej. Opona dostosowana jest do wymogów Unii Europejskiej posiada najnowsze etykiety UE.
Opony z lini 595 dedykowane są do jazdy wyczynowej i wyścigowej na torze, ale równie dobrze sprawdzą się na drodze publicznej.

 1. Długie rowki centralne opony zapewniają dobrą stabilność auta w linii prostej przy dużej prędkości.
 2. Podwójne rowki obwodowe i unikatowe rowki bieżnika w kształcie litery V sprawnie odprowadzają wodę, zmniejszając jednocześnie opór toczenia auta.
 3. Zaawansowana konstrukcja opony zapewnia optymalną chropowatość i dużą powierzchnię styku z nawierzchnią.
 4. Wzmocniona konstrukcja i zwiększona sztywność bloku opony maksymalizuje przyczepność do podłoża i dokładność kierowania.

Opona Federaltire RSR-PRO