Federaltire opony sportowe

Opony
sportowe

Opony Federal Motorsport są dostępne w dwóch seriach. Z serii street-legal 595 oraz ekskluzywnej, limitowanej serii FZ-201 stworzonej do profesjonalnej jazdy na torze. Każdy z wymienionych typów był testowany i wielokrotnie sprawdził się podczas profesjonalnych wyścigów na zamkniętych torach. Kierowcy, którzy cenią sportowe parametry opony podczas jazdy po drogach publicznych wybierają modele 595RS-R i 595RS-Pro. Profesjonaliści korzystają ze specjalnie zaprojektowanych do wyścigów opon z serii FZ i RS-RR.

Opona Federaltire FZ-201

fz-201

Prawdziwa opona typu semi–slick, produkowana ze specjalnej sportowej mieszanki. Doceniana na torach sportowych. Pierwotnie została zatwierdzona jako opona do jazdy po drogach publicznych z symbolem E, jednak nie zaleca się jej używania w tym charakterze. Gwarantuje doskonałą przyczepność, posiada wzmocnione ściany boczne, dzięki czemu nawet przy znacznej prędkości gwarantuje znakomitą precyzję prowadzenia.

595RS-RR

Federal 595RS-RR - ulepszona wersja kultowej już opony Federal 595rs-r. Nowy wzór bieżnika zapewnia jeszcze większą powierzchnię przylegania do nawierzchni, dzięki temu poprawiła się trakcja. Zastosowanie nowego karkasu poprawia precyzję prowadzenia, a bardziej miękka mieszanka powoduje szybsze dogrzewanie opony do optymalnych parametrów. Posiada homologacje drogową E, jednak ze względu na duże opory toczenia jest przeznaczona do użytku sportowego. Dostępna także na felgę 19 cali.

Opona Federaltire 595RS-RR
Opona Federaltire 595RS-R

595RS-R

Kultowy model RSR jest królem sportów motorowych. Dzięki wzmocnionej ścianie bocznej oraz sportowemu stylowi nawet w ekstremalnych warunkach zapewniają wyjątkową przyczepność, możliwość kierowania i precyzyjnego prowadzenia w zakrętach. Opona jest oznakowana symbolem E i dopuszczona do jazdy po ulicach, jednak dużo lepiej sprawdza się na wyścigach samochodowych – co potwierdzają światowe rankingi (Japonia, Anglia, Australia).

595RS-PRO

Najbardziej drogowa z linii 595. Dostosowana do wymogów Unii Europejskiej. Dwa wzdłużne kanały odprowadzające wodę zaowocowały klasą C na etykietach opon, cichszą mieszanką, a także zmniejszonymi oporami toczenia. Opona dostępna na felgę 19 cali.

Opona Federaltire RSR-PRO